Błysk Stój i Mikszuty podczas Mistrzostw Okręgu

Alicja Stój zdobyła złoty medal Mistrzostw Województwa Młodzików. W sumie nasi lekkoatleci – uczestnicy ENERGA Athletic Cup, przywieźli z zawodów w Toruniu 5 krążków.

15-letnia Ala Stój w swojej serii biegu na 600 metrów finiszowała samotnie, wygrywając z przewagą ponad 3 sekund nad drugą na mecie rywalką. Przy okazji podopieczna trenera Ryszarda Urbanka poprawiła swoje najlepsze do tej pory osiągnięcie, uzyskując czas 1.42.20. Żadna z młodziczek z Pomorza nie pobiegła tego dnia szybciej.

Dobrze – ku satysfakcji trenera Urbanka – spisała się też na druga z jego zawodniczek. Emilia Mikszuta w rywalizacji młodziczek na dystansie 1000 metrów zajęła drugą lokatę i wywalczyła srebrny medal. – Jestem bardzo zadowolony z biegu dziewczyn. W obu przypadkach widać znaczący postęp. Zwłaszcza występ Emilii należy ocenić wysoko – z rekordu życiowego urwała aż trzy sekundy, co w hali – nawet przy tak szybkiej bieżni jak ta w Toruniu – nie jest wcale łatwe – mówił po mityngu Ryszard Urbanek.

stoj

Z drugiego stopnia podium mógł się cieszyć także Igor Stoltman, który w biegu na 1000 metrów finiszował z rezultatem 3.06.97. Trzecie miejsca na podium solidarnie zajmowali skoczkowie wzwyż: Zuzanna Różalska (1.50 m) i Jakub Szymański (1.55 m).

Na uwagę zasługują też wyniki sopockich tyczkarzy – Fryderyka Parzyszka (3.80 m) i Jacka Bleji (3.70 m). Obaj ustanowili nowe „życiówki”.