Podsumowanie sezonu 2015 w roku jubileuszu SKLA

Pięcioro zawodników Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego wystąpiło w 2015 roku w Mistrzostwach Świata w Pekinie. Znakomicie w imprezach rangi międzynarodowej spisywali się również młodzi lekkoatleci – uczestnicy programu szkolenia Energa Athletic Cup. Starty reprezentantów SKLA napawają optymizmem przed najważniejszymi zawodami czterolecia, igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro, które zbiegają się w czasie z 70-leciem Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. 9 lutego 2016 roku o godzinie 17.30, w siedzibie klubu, odbędzie się uroczyste podsumowanie sezonu 2015.

Na przestrzeni tych lat SKLA wydał 16 olimpijczyków, a o sportowym znaczeniu klubu dla Miasta Sopot świadczy fakt, że w całej historii letnich igrzysk liczba sopockich reprezentantów w pozostałych dyscyplinach nie przekroczyła 7. W sumie od początku istnienia – 1946 roku do 2015 roku zawodnicy z Sopotu zdobyli łącznie 20 medali Mistrzostw Europy, Świata i Igrzysk Olimpijskich. Tylko w kategorii seniorów!

Okazja do poprawienia tego dorobku pojawi się w tym roku nie tylko podczas zmagań w Brazylii, bo pierwszy „letni” szczyt formy powinien przyjść już w pierwszej dekadzie lipca, kiedy to odbędą się Mistrzostwa Europy w Amsterdamie. – Realnie mamy siedem szans na uzyskanie paszportów olimpijskich. Liczę, że co najmniej pięć z nich uda się wykorzystać, co byłoby postępem w stosunku do poprzednich igrzysk w Londynie, kiedy wysłaliśmy czworo naszych przedstawicieli. Poprawienie tej statystyki byłoby fantastycznym uświetnieniem jubileuszu SKLA – przyznaje Jerzy Smolarek, dyrektor klubu.

Niemal wszyscy, którzy powalczą o olimpijskie przepustki pojawią się na uroczystym podsumowaniu sezonu 2015. Może to być jedyna sposobność, by przed ważnymi tegorocznymi startami w jednym miejscu porozmawiać z Angeliką Cichocką, Anną Kiełbasińską, Martą Jeschke, Arturem Nogą czy Karoliną Tymińską. W gronie uczestników klubowej gali nie zabraknie również Anny Rogowskiej, która po zakończeniu sportowej kariery została Ambasadorem Programu Energa Athletic Cup.

Władze SKLA uhonorują wszystkich, którzy w ubiegłym roku przysporzyli Sopotowi powodów do dumy –  zawodników, trenerów, sponsorów i partnerów.

Podsumowanie sezonu 2015 odbędzie się we wtorek, 9 lutego 2016 roku o godz. 17.30, w siedzibie klubu przy ulicy Wybickiego 48, w „Sali Akwarium”.

sidło