Energa Athletic Cup: Biegacze Urbanka zdominowali przełaje

Cztery biegi i cztery zwycięstwa sopockich biegaczy trenera Ryszarda Urbanka w przełajach, które w ramach Energa Athletic Cup rozegrano w Osiecznej. Zmagania młodych adeptów lekkoatletyki uświetniła swoją obecnością Karolina Tymińska.

Wśród dziewcząt, zarówno w kategorii szkół podstawowych, jak i gimnazjów, brylowały Emilie: Falkowska i Mikszuta. Obie, choć startujące w barwach Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, pochodzą ze Straszyna. Dlatego solidnie… postraszyły rywalki. Pierwsza najszybciej finiszowała w stawce dziewcząt z „podstawówek” w biegu na dystansie 700 metrów,  Mikszuta – nie znalazła pogromczyni w rywalizacji gimnazjalistek i jako pierwsza minęła linię mety w biegu na 1200 m. Zbudowany postawą swoich podpiecznych jest ich szkoleniowiec. – Mikszuta uwierzyła w siebie po wygranej w marcowych zawodach w makroregionie. Od tego czasu zyskała dużo pewności siebie, co widać także w procesie treningowym – zauważa Urbanek.

przelaje_tymińska

Biegacze trenera SKLA nie mieli sobie równych również wśród chłopców. W kategorii gimnazjów zwyciężył Filip Drawc, a w rywalizacji uczniów ze szkół podstawowych najlepiej wypadł Piotr Dobrzański. Wypatrzony przez trenera Urbanka podczas szkolnych zawodów w Gdyni, z każdym kolejnym startem udowadnia, że drzemie w nim spory potencjał. 13-latek drugie okrążenie na dystansie 1200 metrów pokonał samotnie. – Piotrek ze względu na wiek nie jest jeszcze uprawniony do rywalizacji z młodzikami, ale ponieważ rówieśników bije na głowę, sprawdzę jak wypadnie 11 maja w lidze młodzików. Oczywiście, wystartuje poza konkurencją – dodaje Urbanek.

W punktacji drużynowej pierwsze miejsce dla Sopotu, drugie zajęli przełajowcy z Karsina, trzecie – gospodarze z Osiecznej.

osieczna_przełaje