Energa Athletic Cup: sezon letni zaczyna się w Sopocie

Letni sezon w pomorskiej lekkoatletyce młodzieżowej zaczyna się w Sopocie! W dwudziestu konkurencjach biegowych i technicznych, 7 maja na Stadionie Leśnym, zmierzą się zawodnicy z 11 ośrodków z całego województwa.

Uczestnicy Energa Athletic Cup z utęsknieniem wyczekiwali wiosny w pełnym wymiarze i doczekają się w najbliższą sobotę. W pełnym, ponieważ rywalizacja w Osiecznej przed dwoma tygodniami ograniczyła się wyłącznie do biegów przełajowych. Tym razem będą sprinty, biegi na średnich dystansach i wreszcie skoki i rzuty.

Zawodnicy z 11 pomorskich ośrodków (10 stałych uczestników + goście z Chmielna) programu szkolenia młodzieży powalczą o medale w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych (kl. IV-VI) i gimnazjów.

Dziewczęta : 60m(SP), 100m(GIM), 300m,(SP, GIM) 600m(SP, GIM), skok w dal(SP, GIM), skok wzwyż(SP, GIM), rzut piłeczką palantowa (SP), pchnięcie kulą 3kg(GIM), 2 kg (SP) oszczep(GIM), 4x100m(SP, GIM)

Chłopcy : 60m(SP), 100m(GIM), 300m(SP, GIM), 1000m(SP, GIM), skok w dal(SP, GIM),    skok wzwyż(SP, GIM), rzut piłeczką palantową (SP), pchnięcie kulą 5kg(GIM), 3 kg(SP), oszczep(GIM), 4x100m(SP, GIM)

Nagrody i medale najlepszym wręczy Ambasador Energa Athletic Cup, Anna Rogowska. Czołowi zawodnicy zakwalifkują się do ekipy Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego na I Rzut Ligi Młodzików, który odbędzie się 11 maja.

Zachęcamy do odwiedzenia Stadionu Leśnego i wsparcia lekkoatletów gorącym dopingiem.

stadion