Energa Athletic Cup: inauguracja skąpana w słońcu

270 dzieciaków, uczestników programu Energa Athletic Cup, rozpoczęło lekkoatletyczne zmagania w letniej odsłonie na sopockim Stadionie Leśnym. Rywalizacja odbyła się przy pięknej, słonecznej pogodzie.

Zawody z cyklu Energa Athletic Cup – programu, który w pierwszej kolejności ma za zadanie skłaniać uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do aktywności fizycznej, ujawniły nowe talenty. Najwartościowszymi wynikami tym razem mogli się pochwalić biegacze.

Konrad Pacyński (Pogórze) dystans 100 metrów pokonał w czasie 11.8, a Klaudia Owsianik (Sopot) – rywalizację w biegu na 600 metrów wygrała z czasem 1.46.8.

W sumie w 20 konkurencjach biegowych i technicznych wystartowało 270 zawodników z 11 pomorskich i pozapomorskich ośrodków: Karsina, Lubichowa, Osiecznej, Pinczyna, Nowej Cerkwi, Mikołajek Pomorskich, Wilcząt, Sopotu, Gdyni, Pogórza i – gościnnie – Chmielna.

Sztab szkoleniowy Energa Athletic Cup z tego grona wyłonił 45 osób, które w środę, 11 maja, będą reprezentować Sopocki Klub Lekkoatletyczny w I Rzucie Ligi Młodzików.

 

eac3