Memoriał Sidły: ostatni sprawdzian olimpijczyków

Angelika Cichocka, Anna Kiełbasińska, Karolina Tymińska i Patryk Dobek – czworo zawodników Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego pojedzie na igrzyska olimpijskie do Rio de Janeiro. Co najmniej troje z nich zobaczymy w XIX Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidło w Sopocie. To ostatnie zawody olimpijczyków – lekkoatletów przed ślubowaniem i wylotem do Brazylii.

 Rywalizację w Rio lekkoatleci rozpoczynają 12 sierpnia, a Memoriał Sidły odbędzie się 28 lipca, a więc dwa tygodnie przed zaplanowanym przez wielu zawodników szczytem formy. – W związku z tym mamy prawo oczekiwać, że ci, którzy wystąpią na Stadionie Leśnym, pokuszą się o naprawdę dobre i obiecujące rezultaty – mówi Jerzy Smolarek, dyrektor SKLA.

Jedną z najciekawiej zapowiadających się konkurencji jest bieg na 1000 metrów (Bursztynowej Mili), w którym na starcie zobaczymy sopociankę Angelikę Cichocką. Będzie to jedyna okazja do rozmowy ze świeżo upieczoną mistrzynią Europy, która prosto z Amsterdamu, gdzie zdobyła złoty medal, udała się na zgrupowanie przedolimpijskie do szwajcarskiego St. Moritz.

O rosnącej formie Angeliki świadczy nie tylko tytuł mistrzowski na dystansie 1500 metrów, ale również poprawiony o ponad pół sekund podczas mityngu Diamentowej Ligi rekord życiowy na 800 metrów.

Co ważne, weryfikacja możliwości Cichockiej nastąpi w doborowej stawce. Szyki przed własną publicznością postarają się pokrzyżować jej Joanna Jóźwik, Sofia Ennaoui i Danuta Urbanik. – Taka obsada biegu na 1000 metrów i bliskość najważniejszej imprezy sezonu powodują, że nie zdziwię się, jeśli w Sopocie padnie najlepszy na tym dystansie wynik na świecie – dodaje Smolarek.

XIX Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły odbędzie się w czwartek 28 lipca o godzinie 17 na Stadionie Leśnym w Sopocie.

 

leśny sprint