Mistrzowska obsada Memoriału Sidły

Pięcioro medalistów lekkoatletycznych Mistrzostw Europy z Amsterdamu wystartuje w XIX Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły w Sopocie. Dwa tygodnie przed zmaganiami olimpijskimi w Rio de Janeiro najciekawiej zapowiada się rywalizacja pań na 1000 metrów i w konkursie rzutu dyskiem. W kilku konkurencjach dyspozycję naszych olimpijczyków sprawdzą czołowi zawodnicy świata.

 Rośnie forma mistrza świata i Europy, Piotra Małachowskiego. Podczas niedawnego mityngu w Cetniewie, regularnie posyłał dysk na odległość w okolicach 66 metrów, a w jednej z prób – już poza konkursem – osiągnął 68.24 – najlepszy w tym roku wynik na świecie. Zawodnika Śląska Wrocław do wysiłku powinien zmusić brązowy medalista z Pekinu (2015), Robert Urbanek.

Kibiców na sopockim Stadionie Leśnym powinien też rozgrzać bieg kobiet na 1000 metrów (Bursztynowa Mila). Mocna obsada – Angelika Cichocka, Joanna Jóźwik i Sofia Ennaoui i Ukrainka Anastazja Tkaczuk – gwarantuje nie tylko emocje, ale również możliwość ustanowienia najlepszego w tym roku rezultatu na świecie na tym dystansie.

Na 400 m ppł wicemistrzyni Europy, Joanna Linkiewicz sprawdzi się w rywalizacji z innymi finalistkami z Amsterdamu: Białorusinką Katsiaryną Belanovicz, Dunką Stiną Troest i Emilią Ankiewicz.

Tomasz Majewski kontra Konrad Bukowiecki – pojedynek w pchnięciu kulą aktualnego wciąż mistrza olimpijskiego z mistrzem i rekordzistą świata juniorów może zaowocować rezultatami na wysokim poziomie.

Dalekiego skakania, zważywszy na obsadę, można spodziewać się w trójskoku – zarówno wśród kobiet, jaki mężczyzn. „Srebrny” z Amsterdamu Karol Hoffman zmierzy się z trzecim aktualnie trójskoczkiem świata z hali, Benjaminem Campaore (Francja)

Z kolei trzecia w Halowych Mistrzostwach Świata w Sopocie (2014) Kimberley Williams z Jamajki powalczy o zwycięstwo z czwartą w Europie, Anną Jagaciak-Michalską. Oprócz Cichockiej, Linkiewicz, Hoffmana i Małachowskiego, spośród medalistów ostatnich Mistrzostw Europy, w Sopocie wystartuje także Rafał Omelko (4×400 m).

W konkurencji memoriałowej – rzucie oszczepem – wyczyn sprzed roku postara się powtórzyć Hubert Chmielak (AZS AWFiS Gdańsk), który za rywali będzie miał czołówkę krajowych oszczepników.

Łącznie w XIX Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły weźmie udział około 20 olimpijczyków, którzy dwa dni po zawodach wylecą do Rio de Janeiro.

XIX Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły odbędzie się w czwartek 28 lipca o godzinie 17 na Stadionie Leśnym w Sopocie.

WSTĘP WOLNY

 

1500 finisz