Cichocka najszybciej na świecie na „Sidle”!

Angelika Cichocka jest w gazie! W biegu na 1000 metrów, rozgrywanym podczas XIX Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły jako „Bursztynowa Mila”, zwyciężyła, wykręcając najlepszy w tym roku czas na świecie na tym dystansie. Rosnącą formę tuż przed wyjazdem na igrzyska olimpijskie zasygnalizowali też inni czołowi polscy lekkoatleci.

Najbardziej ekscytującą pozycję programu memoriału organizatorzy mityngu zostawili „na deser”, na sam jego koniec. Warto było czekać! Na starcie biegu na 1000 metrów zameldowały się wszystkie najlepsze polskie biegaczki z Joanną Jóźwik i Sofią Ennaoui. Mocne tempo od początku podyktowała Eliza Megger, która rolę „zająca” odegrała bezbłędnie. Finisz licznie zebranych na Stadionie Leśnym w Sopocie kibiców rozgrzał do czerwoności. Więcej sił na ostatnich metrach zachowała Angelika i to ona wpadła na linię mety jako pierwsza. Z czasem 2.34.84 – najlpeszym w tym roku na świecie! Zawodniczka swój rekord życiowy na tym dystansie poprawiła aż o ponad 1,5 sekundy! Czas o 0.09 sekundy gorszy – 2.34.93 – uzyskała druga Joanna Jóźwik. Co ciekawe, wszystkie zawodniczki startujące w tym biegu, poprawiły swoje „życiówki”.

Wynik Cichockiej napawa optymizmem w kontekście zbliżających się igrzysk w Rio. Podobnie jak wyczyn Sylwestra Bednarka. Zawodnik RKS Łódź, brązowy medalista Mistrzostw Świata z 2009 roku, pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2.30, osiągając swój najlepszy w tym sezonie wynik. Równie obiecująco zaprezentował się Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn), który wygrywając biegi sprinterskie na 100 m i 200 m, uzyskiwał znakomite rezultaty. Odpowiednio: 10.27 i 20.26. Tym drugim wynikiem poprawił swój rekord życiowy.

Emocje przyniósł też bieg pań na 100 metrów. W finale reprezentantka gospodarzy, Anna Kiełbasińska musiała uznać wyższość Kristiny Tsimanouskaja z Białorusi.

KOMPLET WYNIKÓW 

cichocka