Pokonany Dobek, Tymińska przegrała z kontuzją

Karolina Tymińska, z powodu kontuzji, nie jedzie na igrzyska olimpijskie. Z kolei po wyleczeniu urazu, w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23, wystartował Patryk Dobek. I uczestnik programu Energa Athletic Cup nieoczekiwanie… przegrał.

Nasza siedmioboistka przegrała z… urazem kręgosłupa,  z którym zmagała się od dłuższego czasu. Nasilił się on podczas Mistrzostw Europy w Amsterdamie, gdzie po pierwszej konkurencji wieloboju musiała się wycofać z rywalizacji. Występ na igrzyskach w Rio de Janiero byłby trzecim w karierze Karoliny.

Po raz drugi w imprezie tej rangi pobiegnie Patryk Dobek. Ostatnia przedolimpijska próba 22-latka nie wypadła okazale. Aktualny wciąż młodzieżowy mistrz Europy w biegu na 400 m ppł w krajowym czempionacie w tej kategorii wiekowej finiszował na drugim miejscu, za plecami Patryka Adamczyka. Radomianin mocno poprawił swój rekord życiowy, nabiegając 49.72, co jest szóstym wynikiem w historii polskiej LA. Patryk zanotował 49.95. Jego przegrana usprawiedliwia fakt, że również boryka się z urazem kolana i start w Jeleniej Górze był pierwszym od bardzo dawna.

Patryk Dobek zatem tym razem ze srebrnym medalem Młodzieżowych Mistrzostw Polski

 

dobek 1