To już w sobotę!

Mistrzostwo świata i mistrzostwo Europy pod gołym niebem i halowe mistrzostwo Europy seniorów oraz tytuł wicemistrzowski w gronie młodzieżowców – imponująco prezentuje się „dossier” lekkoatletów, którzy  wezmą udział w rywalizacji w konkursie „Tyczka na Molo”. Zawody odbędą się 8 czerwca w Sopocie.

Gwiazdą zmagań tyczkarzy będzie obecny halowy mistrz Europy z Glasgow, Paweł Wojciechowski. Choć to dopiero początek sezonu letniego, lekkoatleta Zawiszy Bydgoszcz zmierzy się z ustanowionym przez siebie w ubiegłym roku rekordem mityngu na poziomie 5.81 metra.

Szyki postara się pokrzyżować mu Robert Sobera, mistrz Starego Kontynentu sprzed trzech lat.  Zdecydowanych faworytów wskazać byłoby łatwo, gdyby nie istotna okoliczność: rywalizacja odbędzie się w formule par, gdzie do klasyfikacji łącznej zaliczona zostanie suma skoków tyczkarki i tyczkarza.

Najlepszą „życiówką” – 4.71 metra – wśród pań legitymuje się Michaela Meijer. Szwedka stworzy miksta z Soberą i stoczy pojedynek między innymi z „urzędującą” halową mistrzynią kraju Agnieszką Kaszubą (KL Gdynia). Fani „królowej sportu” z Trójmiasta będą też ściskać kciuki za Emilię Kusy z SKLA Sopot. Początek zawodów na sopockim Skwerze Kuracyjnym w sobotę, 8 czerwca o godzinie 16.30.

Na sopockim molo warto się jednak pojawić wcześniej. O 13.30 skakanie, na nieco mniejszych wysokościach, rozpoczną młodziczki.

Rywalizacja lekkoatletów będzie towarzyszyła oprawa muzyczna. – Zapewni ją DJ Mnow, który w swoich setach selekcjonuje utwory przedstawicieli alternatywnej elektroniki – mówi Marcin Kulwas z Kąpieliska Morskiego Sopot, współorganizatora mityngu.

Sponsorem głównym zawodów jest Kąpielisko Morskie Sopot, a wspierają ją miasto Sopot i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Sopot

DSC_0328

DSC_0328