Tyczkarskie miksty zawładną molo

Formuła tyczkarskich par zdała egzamin – będzie więc kontynuacja! XXXII Tyczka na Molo już za trzy tygodnie, 8 czerwca w Sopocie. Emocje i dobra zabawa gwarantowane :)

Sopot

Konkurs odbędzie się w międzynarodowej obsadzie, z lekkoatletami z Wielkiej Brytanii, Szwecji, Grecji oraz Izraela. Wystartuje sześć mikstów, czyli par mieszanych, a do klasyfikacji końcowej zaliczona zostanie suma wysokości obojga zawodników z pary. Kto wie, czy właśnie nie obecność drugiej – nazwijmy to umownie – „połówki” i poczucie odpowiedzialności za wynik nie przyczyniło się do ustanowienia przez Pawła Wojciechowskiego rezultatem 5.81 m nowego rekordu mityngu. Poprzedni liczył sobie 30 lat i należał do Mirosława Chmary.

Rywalizacja w Tyczce na Molo rozpocznie się w sobotę, 8 czerwca o godzinie na Skwerze Kuracyjnym w Sopocie. Wcześniej, o 13 na rozbiegu staną tyczkarki – młodziczki.

file006969

Na zdjęciu Paweł Wojciechowski. Aktualny halowy mistrz Europy lubi sopocki klimat, bo oprócz startów w „Tyczce na Molo”, widywano go również na Memoriale Janusza Sidły

DSC_0348