Magiczna „siódemka”

Siedem medali, w tym dwa złote, wywalczyli lekkoatleci Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego w Mistrzostwach Polski do lat 20, rozegranych w Raciborzu. Wśród zawodników z Pomorza okazali się królami polowania, a SKLA – w stawce 71 klubów – zdobył największą liczbę medali.

Wrażenie na obserwatorach wywarł zwłaszcza wyczyn biegaczek ze sztafety 4×400 metrów. Blanka Zapora, Alicja Stój, Aleksandra Jachorek i Aleksandra Formella wygrały finał tej konkurencji w czasie 3:44:53 – prawie sześć sekund wyprzedzając drugie na mecie rywalki z Victorii Stalowa Wola.

Sopocianki do zwycięstwa w biegu rozstawnym dołożyły jeszcze sukcesy indywidualne. W rywalizacji na 400 m przez płotki Jachorek zajęła drugie, a Zapora – trzecie miejsce.

Ze srebra w biegu na 800 metrów cieszyła się też Stój, choć dystans dwóch okrążeń pokonała o ponad trzy sekundy wolniej od swojego rekordu życiowego.

Po wicemistrzostwo kraju juniorek sięgnęła też Emilia Mikszuta w biegu na 2000 metrów z przeszkodami. Na podium krajowego czempionatu stanęła też sztafeta sprinterska. Sopocianki w finale 4×100 metrów pobiegły w tym samym składzie co na 4x400m, z jednym wyjątkiem: Alicję Stój zastąpiła Weronika Zmarzła.

W Sopocie „królowa sportu” ma przede wszystkim kobiece oblicze, choć nie wyłącznie. Honor zawodników SKLA obronił Sean Szalek. Nowy podopieczny trenera Pawła Andrzejczaka, pochodzący z Australii skoczek wzwyż, w Raciborzu z rezultatem 2.11 metra doskoczył do złotego medalu.

Dorobek zawodników SKLA to siedem medali. Żaden inny spośród sklasyfikowanych 71 klubów nie zdobył ich tak dużo.