Wejście smoka

To się nazywa wejście smoka do nowego klubu! Michał Lewandowski, który całkiem  niedawno zmienił klimat na nadmorski, przenosząc się z Bydgoszczy do Sopotu, zdobył złoty medal Halowych Mistrzostw Polski w trójskoku.

Dla 25-letniego trójskoczka, podopiecznego Michała Modelskiego, który czego się nie dotknie – zamienia w złoto, start w Spale był oficjalnym debiutem w barwach Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Tym bardziej znaczącym, że obok Ani Rogowskiej, Michał jest jedynym reprezentantem naszego klubu, zgłoszonym do rywalizacji w hali.

Lewandowski upiekł dwie pieczenie przy jednym ogniu. Oprócz tytułu mistrzowskiego, poprawił także swoje najlepsze osiągnięcie o 14cm. Zwyciężył wynikiem 16.16m. Wyższość naszego trójskoczka musieli uznać Jakub Daroszewski (BKS Bydgoszcz) – 15.69m i „brązowy” Marcin Dudek (KS Podlasie Białystok) – 15.49m.

Dla Michała to pierwsze „złoto” w zawodach rangi mistrzostw Polski. Wcześniej zdobywał srebrny i brązowy medale podczas krajowego czempionatu na otwartym stadionie i „srebro” w hali w 2010 roku.

trojskok