Borys pobiła rekord Polski!

Paulina Borys znów zadziwia! Nasza skoczkini wzwyż ustanowiła nowy rekord Polski młodziczek, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.79. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie jedna okoliczność: uczestniczka ENERGA ATHLETIC CUP  niedawno skończyła zaledwie… 15 lat.

Swoje najlepsze osiągnięcie ze stycznia tego roku Paulina poprawiła o 4 centymetry, wynikiem 1.79m wygrywając mityng klasyfikacyjny juniorów i juniorów młodszych w Starogardzie Gdańskim i w pokonanym polu zostawiając trzynaście innych rywalek. W większości starszych. Przy okazji wymazała z tabel dotychczasowy rekord kraju w tej kategorii wiekowej, który wynosił 1.78m.

Jestem mile zaskoczony tym rezultatem, bo, mimo, że staram się Paulinę prowadzić naprawdę ostrożnie, ona robi błyskawiczne postępy. Szczególny nacisk na treningach kładziemy na doskonalenie techniki – mówi szkoleniowiec sopockiej skoczkini, Piotr Kaczmarek.

Nie znajdując konkurencji w kraju, 15-letnia lekkoatletka zmierzy się z przeciwniczkami  z Europy. W połowie lipca weźmie udział w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy, które rozegrane zostaną w holenderskim Utrechcie. Nie pojedzie natomiast na Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych, które w tym samym czasie odbędą się w Doniecku. Mimo, że wypełniła minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (1.78m).

Już w piątek, w obsadzie seniorskiej,  Borys wystartuje w Mityngu Skoku Wzwyż Kaper Cup 2013 w Iławie.

borys