Zapraszamy na piknik rodzinny

22 września pod hasłem „Mistrzowski Sopot” na Stadionie Leśnym w Sopocie pożegnamy lato. Tego dnia podczas pikniku rodzinnego, bogatego mnóstwem atrakcji, będziemy zachęcać nie tylko do czynnego uprawiania „królowej sportu”, ale także do jej pokochania poprzez udział w Halowych Mistrzostwach Świata w marcu 2014 w ERGO ARENIE.

W przedostatnią niedzielę września będziemy z Państwem na najpiękniej położonym stadionie w Polsce już od godziny 11.

Dzieci, które dopiero opanowały sztukę mówienia i chodzenia, dorośli aktywni i nieaktywni fizycznie oraz po prostu ci, którzy lubią spędzać czas wolny na świeżym powietrzu – na pikniku mile widziani będą wszyscy bez względu na wiek i miejsce zamieszkania.

Gry i zabawy, w tym zjeżdżalnie, malowanie twarzy, przejażdżki na kucykach dla maluchów, a dla ich opiekunów – między innymi nordic walking, fitness, crossfit.
Będzie okazja, by zapoznac się także z lekkoatletycznym sprzętem i wczuć się w rolę np. Anity Włodarczyk, stając na rzutni czy Usaina Bolta, dotykając bloków startowych.

Do dyspozycji uczestników pikniku będą też zawodnicy Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, którzy odsłonią tajemnice „warsztatu” i opowiedzą o własnych doświadczeniach sportowych. Z kolei reprezentanci Klubu Weterana, działającego przy SKLA, spróbują przekonać seniorów, że przygodę z lekkoatletyką niekoniecznie trzeba zaczynać w wieku lat kilkunastu.

Na boisku odbędą się piłkarskie rozgrywki parafialne, a dla strudzonych sportowymi zmaganiami – czy to w roli uczestnika czy kibica – czeka ciepła strawa. To atrakcje dla ciała. Ducha zaspokoi muzyka na żywo.

W programie przewidziano również konkursy wiedzy o lekkiej atletyce, których laureaci mogą liczyć na gadżety, związane z HMŚ 2014.

Zapraszamy w niedzielę, 22 września o godzinie 11 na sopocki Stadion Leśny. Wstęp wolny.

plakat