„Królowa” w jesiennym wdzianku. Zapraszamy na finał!

Kto przejmie miano najlepszego ośrodka ENERGA ATHLETIC CUP A.D. 2013? Czy na sopockim Stadionie Leśnym objawi się nowy lekkoatletyczny talent, który, wzorem Patryka Dobka czy ostatnio skoczkini wzwyż Pauliny Borys, zadziwi Europę? I wreszcie: kto spośród trenerów okaże się najlepszym sprinterem? Wszystkiego dowiemy się w sobotę, 5 października, kiedy to na obiekcie Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego odbędzie się finał tegorocznych zmagań w ENERGA ATHLETIC CUP.

Tartan, rzutnie i skocznie będą się grzały od emocji, bo niektórzy mają coś do udowodnienia, inni zamierzają mocnym akcentem zakończyć sezon. Tak, żeby „królowa sportu”, jak określa się lekkoatletykę, nic nie uroniła ze swojego wdzięku.

Na Stadionie Leśnym w Sopocie rywalizować będą zawodnicy z ośmiu pomorskich ośrodków: Osiecznej-Szlachty, Karsina, Kaliskiej, Pinczyna, Kolbud, Lubichowa, Gdyni i Sopotu. Drużynowo najbliżej końcowego triumfu jest Osieczna-Szlachta, ale po piętach depcze jej Gdynia.

Indywidualnie na starcie pojawią się sopoccy medaliści, rozegranych w ubiegły weekend w Radomiu Mistrzostw Polski Młodzików. Zabraknie tylko Pauliny Borys, która rywalizacji koleżanek i kolegów będzie się przyglądała z boku.
A brązowa medalistka w chodzie na 3km, Zuzanna Czaja, tym razem sprawdzi się w konkurencji biegowej na 600m.

Całość tegorocznych zmagań w ENERGA ATHLETIC CUP zwieńczy Bieg Trenerów o Puchar Dyrektora SKLA. Na dystansie 100m zmierzą się wszyscy szkoleniowcy i główne trofeum niekoniecznie trafi do rzeczywiście najszybszego. Jako, że zmierzą się w nim trenerzy w różnych kategoriach wiekowych, organizatorzy zastosują specjalny przelicznik, który uwzględni wiek poszczególnych biegaczy.

W ramach ENERGA ATHLETIC CUP dojdzie także do rywalizacji „podstawówek” w Sopockiej Lidze Lekkoatletycznej.

Zawody finałowe rozpoczną się w sobotę, 5 października o godz. 11 na Stadionie Leśnym w Sopocie. Serdecznie zapraszamy do kibicowania!

mularczyk