Godna następczyni Tymińskiej. Ligarska ze złotem

Paulina Ligarska (SKLA Sopot) mistrzynią Polski juniorek w pięcioboju. Podopieczna trenera Michała Modelskiego i uczestniczka programu ENERGA Athletic Cup otworzyła w tym roku sopocki worek z medalami z zawodów mistrzowskich krajowej rangi.

Już w pierwszej konkurencji wieloboju, rozgrywanego w Spale, Paulina spisała się na medal o,13 sekundy poprawiając swoje najlepsze do tej pory osiągnięcie w biegu na 60m ppł, finiszując z czasem 9,0. Kulą pchnęła na odległość 11,99 i ten rezultat, choć słabszy od „życiówki”, dał jej wygraną w konkursie, podobnie zresztą jak 1,69 metra w skoku wzwyż, gdzie zdeklasowała rywalki – druga w klasyfikacji zaliczyła wysokość 1,57 m.

Drugiego dnia rywalizacji, tylko o 5 centymetrów bliżej niż wynosi jej najlepszy wynik, skoczyła w dal – 5.45 metra. Kropkę nad i Ligarska postawiła biegiem na 800 metrów – także w tym przypadku sopocianka pokusiła się o niwy rekord życiowy – 2.22.40.

Ostatecznie zdobyła złoty medal mistrzostw Polski juniorek w pięcioboju z wynikiem 3889 punktów, co także oznacza ustanowienie nowego rekordu życiowego w wielobojowych zmaganiach pod dachem.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA

1. Paulina Ligarska (SKLA Sopot) 3889 punktów

2. Patrycja Skórzewska (WLKS Włocławek)

3. Maja Mikołajek (AZS AWFiS Gdańsk)

 

 

Paulina Ligarska