ENERGA Athletic Cup: rusza ósma edycja programu

Z nowymi ośrodkami z Gdańska i Nowej Cerkwi rusza kolejna, ósma już edycja programu lekkoatletycznego szkolenia ENERGA Athletic Cup. Zaczynamy w najbliższą sobotę w hali Gdyńskiego Centrum Sportu.

W cyklu powitamy nowicjuszy z Gdańska i miejscowości Nowa Cerkiew z powiatu chojnickiego, dla których będzie to pierwsza weryfikacja sportowego potencjału. – Wierzę, że te ośrodki wniosą do rywalizacji ożywczą nutę – mówi Paweł Andrzejczak, trener koordynator programu. – Akces Szkoły Podstawowej nr 86 z Gdańska Oruni to efekt „Spotkania z Mistrzem”, czyli wizyty Ani Rogowskiej w tej placówce, gdzie zachęcała dzieci do uprawiania sportu. Widać z niezłym skutkiem  – śmieje się Andrzejczak.

Nowi uczestnicy zastąpią Szlachtę i Czersk. Inauguracja ósmej edycji ENERGA Athletic Cup odbędzie się w hali Gdyńskiego Ośrodka Sportu z udziałem około 300 zawodników. Nie zmienia się system klasyfikacji: wciąż obowiązuje podział na dwie kategorie wiekowe – szkoły podstawowe (kl. IV-VI) i gimnazja.

Konkurencja do rozegrania:

Dziewczęta : 50m, 600m, skok w dal , skok wzwyż, pchnięcie piłką lekarską 2kg(SP) 3kg(GIM)

Chłopcy : 50m, 1000m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie piłką lekarską 3kg(SP) 5kg(GIM)

Startujemy w sobotę, 28 listopada o godz. 11. Miejsce akcji: lekkoatletyczna hala Gdyńskiego Centrum Sportu. Zapraszamy do dopingu dla adeptów „królowej sportu”.

DSC_0664